
| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 4 mm |
| Number of Pins | 24 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 30 A |
| Output Voltage | 27 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.8 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Max Supply Current | 1 mA |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 5.8 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Segments | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Dimming | PWM |
| Type | DC DC Controller |
| Internal Switch | No |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
